EKO GYMNÁZIUM BRNO

Přidružená škola UNESCO a partnerská škola Masarykovy univerzity

Vítězové iKID v Irsku

‹ Zpět

Skupina šesti terciánů EKO GYMNÁZIA BRNO v loňském školním roce zvítězila v žákovské startupové soutěži iKID se svým projektem Pocket Shares. Studenti vytvořili webovou stránku a nyní pracují na aplikaci, jež má na základě fiktivního obchodování na kapitálových trzích učit žáky finanční gramotnosti. Výhrou byla návštěva centrály Facebooku a Googlu v irském Dublinu, ze které se vrátili v polovině září. Fotky z jejich cesty můžete zhlédnout zde: iKID 2018

Innovative Kid je vzdělávací projekt založený na principu zážitkového učení, který organizuje společnost KPMG. Ukazuje, jak usměrňovat přirozenou dětskou kreativitu k vymýšlení užitečných inovací. Děti si prakticky vyzkouší, jaké to je zakládat start-up a mít svůj vlastní byznys, a to od fáze vymýšlení a plánování až po skutečnou realizaci a propagaci.

Soutěž započala Kick-off workshopem neboli kreativním odpolednem, dále se žáci zúčastnili exkurze na Burze cenných papírů v Praze a do investiční společnosti RSJ. Soutěžící také absolvovali workshop prezentačních dovedností. V červnu všechny týmy čekalo závěrečné finále v Microsoftu, kde prezentovali své podnikatelské projekty před odbornou porotou. V den finále si lidé z Microsoftu připravili pro soutěžící workshop na téma využití aplikací Microsoftu a také inspirativní prohlídku nových pražských kanceláří této společnosti. Soutěž byla zakončena závěrečným setkáním „Follow-up“ všech soutěžících s dalšími workshopy a nechyběla ani pizza párty na střeše.