EKO GYMNÁZIUM BRNO

Přidružená škola UNESCO a partnerská škola Masarykovy univerzity

Švédsko 2019

‹ Zpět

Jedeme opět do Švédska! Tentokrát o prázdninách! A všichni – studenti i dospělí!

Přírodovědná expedice Hřejivý sever

Expedice do jedné z nejhezčích oblastí v jižním Švédsku, Småland. Pomocí paprskovitých výletů po okolí jezera Vättern (druhého největšího ve Švédsku) se seznámíte s královským městem Stockholm, největším skandinávským přístavem Göteborg a známým turistickým centrem Gränna, které je společně s ostrovem Visingsö druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Zastavíte se v muzeu továrny Husqvarna, proslavené výrobou zbraní, motorových pil, motocyklů, šicích strojů a také si prohlédnete krajské sídelní město Jönköping proslavené výrobou prvních bezpečnostních zápalek. V případě jiných požadavků CK pro nás zájezd přizpůsobí. 

Termín: 12. 7. – 21. 7. 2019

Zájezd je určen pro rodiče s dětmi a studenty starší 18-ti let. Škola nezajišťuje dohled nad nezletilými účastníky tohoto zájezdu.

Předběžná cena zájezdu:

8 020 Kč/dítě do 18-ti let 

8 720 Kč/dospělý

Závaznou přihlášku a zálohu 4 000 Kč, prosím, odevzdejte nejpozději 5. 12. 2018 u paní hospodářky.

Cena zahrnuje: Dopravu lux busem, 7x polopenzi, 7x ubytování, 4x trajekt (Německo – Dánsko, Dánsko – Švédsko, Dánsko – Německo, trajekt na ostrov Visingsö), pojištění CK proti úpadku, průvodce po celou dobu zájezdu, dopravu Brno-Jablonec nad Nisou a zpět, zájezd do Stockholmu a obědový balíček na cestu zpět

Cena nezahrnuje: připojištění léčebných výloh či storno zájezdu (270 Kč osoby starší 15 let, 135 Kč pro osoby mladší 15 let, bez dokladu o sjednaném pojištění do zahraničí se nebude moci student zájezdu účastnit), doporučené kapesné na vstupy cca 400 Švédských korun

Zájezd organizuje: CK SCANDIA – CZECH TOUR, Poštovní 5, 446 01 Jablonec nad Nisou tel.: +420 483 316 235, +420 602 402 099 e-mail: info@scandiaczech.cz, www.scandiaczech.cz

Ubytování: Penzion Annenberg (česká osada, založená CK Scandia, možnost konzumace v Kč, čtyřlůžkové a dvoulůžkové pokoje, je třeba mít s sebou vlastní povlečení, prostěradlo a ručník, sociální zařízení společné, kuchyňka, klubovna, fotbalové a volejbalové hřiště, možnost přespání venku, za poplatek – sauna, zapůjčení kol, rybářského vybavení a lodiček)

Pension Anneberg se nachází v prostředí švédské přírody cca 30 km od Jönköpingu směrem na Göteborg. Vzhledem ke své poloze je areál ideální k využití jak pro pobyty poznávací, tak i se sportovně relaxační tématikou. Ubytovací areál nabízí jak soukromí, tak i možnost společenského využití s příjemným venkovním posezením a kouzelným okolím lákajícím k procházkám a projížďkám na kole. Nedaleké jezero je ideální pro projížďky na lodičkách nebo si zde mohou vyzkoušet své umění rybáři (candát, štika, okoun).

Stravování: Stravování probíhá v objektu v prostorné jídelně s výhledem na jezero. Při pobytu mají účastníci zajištěnou polopenzi, která se skládá z kontinentální snídaně (káva, čaj, pečivo, džem, med, salám, sýr) a večeře, jejíž součástí je polévka a jednotné hlavní jídlo. Přestože stravu připravuje kvalifikovaný tým kuchařů z ČR, mají účastníci možnost poznat a ochutnat švédskou kuchyni. Mezi velmi oblíbená jídla patří švédské masové kuličky (Kottbular) s brusinkami a bramborou kaší, nebo losos na citrónovém pepři.

Závazná přihláška_Švédsko_19