Přihlášení do aplikace Knihovna ›

• Žákovská knihovna:

Studenti mají po celou dobu studia k dispozici knihovnu s beletrií a odbornou literaturou. Knihovna obsahuje literaturu napříč vědními obory, beletrii, povinnou četbu a díla klasické literatury. Knihovní fond představuje více než 2500 knih a neustále ho rozšiřujeme. Garantem knihovny je Mgr. Pavla Jamborová, která studentům poskytuje rady, tipy a doporučení pro výběr literatury. Seznam knih je k nahlédnutí po přihlášení do Informačního systému.

Otevírací doba žákovské knihovny ve školním roce 2016/2017
Úterý 12:00 – 12:20
Čtvrtek 12:00 – 12:20
Mimo tuto dobu je možné se domluvit individuálně s Mgr. Pavlou Jamborovou.

• Učitelská knihovna:

Knihovna je určena především pro pedagogy, kteří zde najdou kvalitní materiály k přípravě vyučovacích hodin. Knihovna nemá pravidelnou otevírací dobu, pokud však studenti projeví zájem o některou knihu, je možné si domluvit výpůjčku s Mgr. Pavlou Jamborovou, která je garantem učitelské knihovny. Knihovní fond je více než 3500 knih a neustále ho rozšiřujeme tak, aby vyhovoval nejmodernějším trendům. Seznam knih je k nahlédnutí po přihlášení do Informačního systému.

•  Anglická knihovna:

Zveme všechny milovníky krásné literatury, napínavých příběhů, detektivních románů, komiksů do nově zrekonstruované cizojazyčné knihovny. Přijďte si vybrat z široké nabídky nových titulů. Proč si nepřečíst Romea a Julii v originále – vhodné již pro čtenáře mírné pokročilosti. Čekají na Vás dobrodružství Toma Sawyera a Huckleberryho Finna. Na malé čtenáře začátečníky se těší pejsek Floppy, se kterým prožijí nejedno dobrodružství, a také nejznámější zjednodušené pohádky ve formě zrcadlové četby. Pokročilejší studenty jistě zaujme Melvillův ‚Moby Dick‘, ‚Sense and sensibility‘ /Rozum a cit/ Jane Austenové či ‚The Picture of Dorian Gray‘ /Obraz Doriana Graye/, jejímž autorem je Oscar Wilde. Na své si jistě příjdou příznivci Mr. Beana či obdivovatelé metod Sherlocka Holmese. Mnoho děl je též doplněno poslechovými CD.
Z filmové nabídky nově nabízíme ‚Vanity Fair‘ a ‚The Portrait of The Lady‘.

Otevírací doba anglické knihovny ve školním roce 2016/2017:
Pondělí 11:40 – 12:20
Středa 11:40 – 12:20

Na všechny čtenáře se těší knihovnice Jana Lysoňková a Věra Špilková.
Seznam knih v anglické knihovně si můžete prohlédnout  ZDE : ANGLICKÁ KNIHOVNA ⇓.

•  Ruská knihovna:

Díky projektu „Ruština znovu a nově“ mají studenti možnost zapůjčit si knihy a DVD ze široké nabídky autorů a žánrů. K dispozici jsou slovníky, jazykové učebnice, encyklopedie a noviny, které jsou využívány nejen k zapůjčení domů, ale i během vyučování. Škála autorů je opravdu široká: Achmatov, Puškin, Čechov, Bulgakov atd. Zájmu se těší také ruské kreslené filmy, komedie, klasika a umělecko – historické filmy. Knihovna umožňuje studentům práci s autentickými texty, které rozšiřují slovní zásobu. Filmy na DVD naopak zlepšují výslovnost. Ruská knihovna obsahuje bezmála 200 knih, CD, DVD. Garantem knihovny je PhDr. Helena Gazdová

Otevírací doba ruské knihovny ve školním roce 2016/2017
Středa 12:00 – 12:20
Čtvrtek 12:00 – 12:20
Pátek 12:00 – 12:20

Mimo tuto dobu je možné se domluvit individuálně s PhDr. Helenou Gazdovou.