EKO GYMNÁZIUM BRNO

Přidružená škola UNESCO a partnerská škola Masarykovy univerzity

iKID

‹ Zpět

V letošním školním roce se 6 terciánů rozhodlo zapojit do projektu iKID společnosti KPMG.

KPMG: „Innovative Kid je vzdělávací projekt založený na principu zážitkového učení. iKid je určen žákům ZŠ a osmiletých gymnázií ve věku od 10 do 14 let. Projekt iKid přináší dětem i učitelům netradiční formu vzdělávání. Ukazuje, jak usměrňovat přirozenou dětskou kreativitu k vymýšlení užitečných inovací. Děti si prakticky vyzkouší, jaké to je zakládat start-up a mít svůj vlastní byznys, a to od fáze vymýšlení a plánování až po skutečnou realizaci.“

Nejdříve studenti generovali nápady na vlastní podnikání – hledali nápad, který by byl společensky prospěšný, inovativní, řešil by nějaký problém, byl ziskový a realizovatelný. Z těchto nápadů vybrali 3 nejlepší, do kterých by se rádi pustili.

Na počátku ledna se potom celý tým zúčastnil Kick-off workshopu s ostatními týmy z moravských škol. Lidé z KPMG pro ně připravili úžasné kreativní odpoledne, kde pomocí her nejdříve rozvíjeli svou kreativitu, následně vybírali jeden nejlepší nápad, který budou chtít realizovat. Odpoledne zakončily všechny týmy prezentací svého nápadu.

Na workshopu se také seznámili se svou mentorkou (odborník z praxe), se kterou nyní svůj nápad dále rozvíjí. Po vytvoření a definování jejich produktu je čeká průzkum trhu, tvorba prototypu, exkurze, propagace a závěrečná prezentace na finále soutěže. A co mohou na soutěži vyhrát? Návštěvu irského Googlu a Facebooku!

Držíme palce!