EKO GYMNÁZIUM BRNO

Přidružená škola UNESCO a partnerská škola Masarykovy univerzity

iKID – exkurze Praha

‹ Zpět

Ve čtvrtek 15.3.18 jsme do Prahy vyslali tým iKID, který vyvíjí aplikaci POCKET SHARES, jež má na základě fiktivního obchodování na kapitálových trzích učit žáky finanční gramotnosti. Prostě a jednoduše si chtějí naši žáci vyzkoušet investovat do českých a světových akcií nanečisto!

Studenti se vydali do Prahy pro spoustu informací a také kontaktů. Nejdříve absolvovali krátkou poradu v úžasných kancelářských prostorách společnosti KPMG s mentorkou, Ivou Baranovou.

A kde jinde by měla začít jejich investorská cesta než na Pražské burze cenných papírů. Studenty burzou provedl ředitel externí komunikace a v oddělení tradingu získali spoustu důležitých informací. Díky této návštěvě se studentům podařilo posunout řešení jejich úkolu o velký kus dopředu.

Naprosto jedinečná byla exkurze u finanční skupiny RSJ, kde si studenti vyslechli prezentaci o burzách a algoritmickém vysokofrekvenčním obchodování a návštěva tradingu byla tím nejzajímavějším zážitkem celého dne!

Obrovské poděkování patří panu Kovaříkovi a paní Horové z BCPP a panu Kučerovi a všem lidem v RSJ za jejich čas, spoustu zajímavých informací a také podporu projektu našich studentů.

Děkujeme také společnosti KPMG, jež je organizátorem celého projektu iKID, Ivě Baranové, senior advokátce KPMG, která pro naše studenty tento celý den připravila, a co by průvodce posouvá a podporuje studenty k dotažení projektu POCKET SHARES do zdárného konce.